Městské muzeum Kožlany a Informační centrum

331 41 Kralovice
+420 720347390
info@muzeumkozlany.cz

Městečko leží 5 km východně od Kralovic a 38 km od Plzně.

Pro svoji polohu na okraji křivoklátských lesů mělo vždy pevné vazby ke středním Čechám. Kožlany se rozkládají podél silnice směřující na Rakovník s orientací západ - východ.

Toto malebné městečko Vás zaujme nejen krásnou přírodou, ale také spoustou památek. Mazi ně patří bezpochyby stará škola postavená v roce 1847. Jako škola sloužila v podstatě do 1. světové války, pak se zde nacházela četnická stanice a od roku 1945 zde bylo zřízeno muzeum.

V době mezi léty 1988 - 1998 bylo muzeum uzavřené. Provedla se rekonstrukce budovy a od roku 1999 je muzeum opět otevřeno veřejnosti se svou novou stálou expozicí. Muzeum je vlastivědného typu, je určeno pro širkou veřejnost hlavně vzpomínkou na Edvarda Beneše, ale také si na své přijdou místní obyvatelé. Při vzpomínce na minulost a řemesla pookřeje srdce každého návštevníka.

V dnešní době se v muzeu nacházejí stále expozice v šesti místnostech. Mezi něž patří:

Historie Kožlan a památky

Spolky v Kožlanech a slavní rodáci

Edvard Beneš

Stará škola